Lukker 14/01-2025 08:17:00
Afhentes: Hovedgaden 25 DK-8961 Alliingeåbro (via Google Maps)
Bundventil 6 stk waste fixed open, Qtoo, krom. Ubrugt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland 8360 - Kabine - Reserved New Holland 8360 - Kabine - Reservedele
Løft på 1 og 2 aksel. Friksjonsstyring på 3 og 4, Modell: Broshuis 4AOU-16-40 Årsmodell: 2012 Antall aksler: 4 Totalvekt: 60 tonn Egenvekt: 13 240 kg Nyttelast: 46 760 kg Lengde: 1955 cm Bredde: 255 cm Tilstand: Ingen kjente feil eller mangler. Ikke EU godkjent" Var EU godkjent og uten feil sist den ble parkert.
Dansk møbeldesign Et par stole med stel af eg, løse hynder betrukket med stribet uld. 1970'erne. (2)
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022) Uden titel. Usign. Olie på lærred. 100×151. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
“Perlestellet” sæt på fem mokkakopper af porcelæn, privat dekoreret i farver og guld med blomster, hanke i form af snoede grene. 3618. Royal Copenhagen. (6+1 underkop)
78 stk. minkhandsker m. håndrygsskjold i str. 17 stk. 10 - 61 stk. 12 (ubrugt)
Det er KUN skabet til højre, skab 2. Det andet skab har sit eget LOT-nummer. Bredde 40 cm. Dybde 50 cm. Højde 187 cm. Aflåst, nøgle følger med. 18 separate hylder, 19 stik. Øverste hylde mangler. Hylder passer til mobiler og/eller pc. I fin stand.
Dansk snedkermester Blomsterkasse med stel af massiv Cubamahogni. Kvadratisk, hvidmalet “balje” af zink. Udført ca. 1930'erne, Danmark. H. 49. L./B. 95. Proveniens: Hidrører fra samme hjem som katalognr. 1076007–5.
NAKIRIKNIV, 18 cm knivblad, udført i 3-lags VG-10 stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske
To kinesiske Yixing ware tekander, den ene mærket Chen Xinqing, firsidet form 10×10 cm, den anden rund med tredelt hank Diam. 13 cm. Af nyere dato. (2)