Lukker 14/01-2025 08:35:00
Afhentes: Hovedgaden 25 DK-8961 Alliingeåbro (via Google Maps)
HAMMERE, 5 stk.
Inkl. Taske
Jøla Bagtipskovl B 200 cm
"Sølv" 3 armet lysestager 24cm. 15 stk
Et par kinesiske Canton emalje tedåser, rektangulær form med indtrukne hjørner, dekorerede med landskaber i felter. Qianlong 1736–1795. H. 8,5 cm. (2)
Halskæde af 14 kt. guld prydet med grøn og hvid emalje. Vægt ca. 7,5 g. L. 45 cm.
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973) Landskab. Sign. monogram 38. Olie på lærred. 59×69. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1200 stk. kosmetik-sprayflasker "sølv/sort" (oplyst samlet udsalgspris ca. 12000 kr.) (ubrugt)
60 dåser graffiti-fjerner, Rapid á 400 ml. (ubrugt)
Fjernbetjening til kran virker kun med kabe Dapa S20 - Med HMF kran / with HMF crane
BUDT 17500,- DKK