Lukker 24/11-2024 19:23:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Gutte Eriksen (f. Rødby 1918, d. 2008) To vaser af hårdtbrændt lertøj modelleret med små hanke, dekoreret med sortbrun glasur og blå glasur med lysere elementer. Største stemplet monogram. Mindste usign. Unika. H. 7,5 og 16,5. Diam./B. 7 og 16. (2) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Stempelmærke. 1 Fr. UTAKKET. Ubrugt uden gummi. [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
CONTAINER, 20 fods, med / til vejerhejs, reoler, jernbund.
Safir- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med oval facetslebet safir omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 4,5 g. B. 14 mm. Str. 58. Æske medfølger.
LASER GRAVERE maskine. 3000 mW laser til gravering på mange overflader, f. eks. Træ, plast, læder, papir mv. F.eks. Telefoncover. Inkl. Software og materialer. Tilsluttes til PC. Ubrugt.
Parti nye bor
48 stk Cocktail-/Ginglas
Hydraulisk ballepresser til papir, pap og plastik etc. - komplet ballepresser til industri, har bla. hydraulikstation, el-skab og transportbånd. Maskinen var fuld funktionsdygtig ved nedtagelse Presona LP 80 DH 1
BUDT 142000,- DKK
AABY og AARSDALE. 2 stjernestempler i PRAGT-kvalitet på postkort. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 2004 A (hf/in).
Omega Speedmaster “ADB case” af stål, ref. ST145.022. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, kaliber 861. Omega lænke af stål, omkreds ca. 19 cm. Ø 42 mm. 1984. Senere Omega-æske medfølger.