Lukker 24/11-2024 19:27:00
Afhentes: Dieselvej 3B DK-6000 Kolding (via Google Maps)
Nederlandsk maler, 18. årh. Opstilling med pragtbuket omsværmet af insekter. Usigneret. Olie på lærred. 63,5×50,5. Uindrammet.
1864. 3 sk. PRAGT-mærke annulleret 61 “RØNNE”. Attest LN. [ 12 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk HFR P HFR Pk24
BUDT 36000,- DKK
Bühler Farm King 1070 kornsnegl / Amerikanersnegl Sælger oplyser at han har købt maskinen sammen med en bedrift, og at han aldrig selv har brugt maskinen. Maskinen har stået stille i 4 år, men den var funktionel ved sidste anvendelse. Køber skal selv forestå læsning, demontering osv. Der findes ikke læssemaskine på lokationen.
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) To urtepotteskjulere af lertøj, modelleret i form af kvindeskikkelser. Dekoreret med polykrome glasurer på lysegrå base. Sign. monogram -72, Danmark, og hhv. V.42 og V.40. H. 37 og 21. (2)
STORT VÆRKTØJSSÆT i trolley med to topnøglesæt, ringgaffel nøgler, skruetrækkere, tænger mv. 599 dele. Ubrugt.
- Maskinen er tjekket på værkstedet og er funktions dygtig. - Med variabel bæltebred Hanix H09D - Minigravemaskine / mini excavator 1 ton - Powertilt!
BUDT 65000,- DKK
Ca. 50 stk Gulvplader, 300 x 75 cm, i alt ca. 112 m2, varierende stand
Armklipper til minitraktor eller redskabsbærer. - Udstyr til afvaskning af kantpæle incl. 1.000 liters vandtank med pumpe medfølger. - Klipper med y-slagler medfølger. NB ! Der kan købes mere udstyr til maskinen (hækkeklipper og kantskærer m.m. Orsi Cut 030 Revers - Armklipper med udstyr
BUDT 11750,- DKK
Britta Rendahl-Ljusterdal (f. 1927) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk mønster i grønne nuancer. Sign. BR. Udført 1960–70'erne, Sverige. L. 225. B. 156.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bauer Vandingsmaskine - 400 meter, Ø100 mm sla Bauer Vandingsmaskine - 400 meter, Ø100 mm slange
BUDT 5250,- DKK