Lukker 22/11-2024 08:02:00
Afhentes: Faaborgvej 82 DK-5250 Odense SV (via Google Maps)
2 stk vægure, ubrugte i kasser
MOTIONSURE, 2 stk. rød, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte.
Højskab m/1 låge Dansani, 1 træhylde og 4 glashylder. Højde 172,8, bredde 30 cm, dybde 35 cm. Varm eg. Skade side, se foto. Ubrugt
Ib Kofod-Larsen (f. 1921, d. 2003) Fritstående 2,5 pers. med stel af teak. Sider, ryg samt sædehynde betrukket med patineret naturskind. Udført 1950'erne hos Carlo Gahrn. L. 185.
Har aldrig været brugt. God størrelse og med B&S Snow Series motor. Bliver tjekket og startet op inden udlevering. Simplicity H 924 RX - Sneslynge / Snow blower
6 meter , 12 drops, 480 LED lys, mangler transformator i alle kasser. Lys ikke tjekket.
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 54”. Bord med kubeformet stel af stål. Cirkulær top af marmor. Formgivet 1963. Udført hos Fritz Hansen. H. 65. Diam. 140.
BUDT 32000,- DKK
Ernst Syberg (f. Over Kærby Mark 1906, d. Vellerup 1981) Landskab med køer. Sign. Ernst Syberg. Olie på lærred. 47×66. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Danmark. 1857–1920. Mappe med 30 breve og kort fra Sønderjylland [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ELEKTRONISK MOMENTNØGLE, MannesMann, 20-200Nm.
1895. 8 øre, grå/rød, tk.12. 3 stk. på VÆRDIBREV fra VEJLE til SVINØ pr. Middelfart. Dekorativt brev påtegnet “TALT” [ 25B ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×