Lukker 15/12-2024 14:16:00
1864. 2–16 sk. LINIETAKKET. Komplet stemplet sæt. Attest Møller [ 11A-15A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 900 stk. juleposer (ubrugt)
Står i 6780 Skærbæk. Sadelunderlag 5 stk., (har pletter og nogle er af ældre dato), strigler, 2 stk. gamacher, 6 stk. sorte bandager mm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
80 stk Aroma Middagstallerkener 26 x 26 cm
1944. 3-stribe med fejl i trykket. manglende blå farve. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
12 stk 20 kg, plasttønder med låg og luk, tidl brugt til metalhylstre
HÅNDLOKKER med luft tilslutning.
BESTIKSÆT, 72 dele udført i rustfrit stål. Bemærk, model D leveres, se billede to. Ubrugt
Hængelås, 40 stk.
PROFESSIONELT KOKKEKNIVSÆT, 9 dele i opbevaringstaske. Ubrugt.
Poul Ekelund (f. Klippan 1921, d. Hjørring 1976) Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 46×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Cartier Must de Cartier Tank Vermeil af guldbelagt sølv, Ref. 6 81006. Quartz værk. Brun krokodilerem med c-spænde af guldbelagt sølv. Ø 24×31 mm. 1980'erne