Lukker 15/12-2024 14:24:00
1875. 4 øre, 46.tryk. Pladning med 181 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Incl. pos. A21 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Gennemgående flot kvalitet. Der medfølger over 700 dubletter incl. 3 stk. A21. Ex. Lasse Nielsen [ 23,23y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Tre kinesiske penselbægre af bambus, bitong, alle med indridset kalligrafi. H. 11.5–15.5 cm. (3) Proveniens: Dansk privatsamling
Ib Eisner (f. København 1925, d. 2003) Gadeparti. Sign. Ib Eisner. Olie på lærred. 80×91. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Sincro kun brugt 1 gan ABC JB4SB - kVA 2,3 - Sincro kun brugt 1 gang
33 pakker Fluoro Carbon Forfang til Spinnefiskeri, der er 2 stk i hver pakke. Fluorocarbon forfangene er næsten usynlige for fisk, synker hurtigt og har så godt som ingen hukommelse. Med Safety-swirvel og Scandic-snap. 10 pakker 30 cm. 6,5 kg., 7 pakker 30 cm. 20 kg., 8 pakker 30 cm. 15 kg. og 8 pakker 30 cm. 10 kg. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Står i 6780 Skærbæk. Spring med 2 stk. bomme. Evt. hjemmelavet. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Velholdt hydraulikhammer - meget lidt brugt. Har kørt meget lidt. Den originale mejsel er monteret på hammeren endnu. S 30 besla Atlas Copco SB 102 - Hydraulik hammer - S 30 beslag
BUDT 13250,- DKK
Camping bord/skab (kan klappes sammen) + camping tørrestativ
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957) Lænestol med stel maghoni. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret brun skind. Udført 1940érne hos snedkermester Jacob Kjær.
VINKELPOLERE, Boxer BX-992.