Lukker 15/12-2024 14:41:00
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, variant “METEOR REGN”. Stemplet eksemplar. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Island. Interessant samling brugte og ubrugte helsagskort i tykt album. Noget specialiseret. Ialt ca. 100 kort [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Tre Kelim tæpper. Luri, sydlige Persien. Ca. 1960. 230×129. Antikt Shahsavan sofreh, Kaukasus. Ca. 1900. 130×119. Antik Shahsavan kelim, Kaukasus. 1890–1910. 254×155.(3)
LUFTSLANGE, StahlKaiser, 15 m 3/8" x 50'.
Står i 6230 Rødekro. Udhus trædør som måler 102 x 82,5 cm. D: 4,8 cm. Med nøgle. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917) Tunge skyer over et landskab. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred monteret på plade. 21×33.
Lang transporter med den store 174 hk motor og automatgear som skifter fint. Der skal laves rust før den kan godkendes igen. Mandskabsvogn med dobbelt kabine. VW Transporter 2,5 Tdi - Dobbelt kabine!
Står i 6740 Bramming. Diverse spots. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
BUDT 6150,- DKK
1 ubrugt gearmotor 0,55KW
Fra lukket minkfarm Twinca 650 Fodervogn med 3 cyl. Kubota dieselmotor, timer 3746, har været startet og kørt med her på pladsen
5 dele legetøj, ubrugt