Lukker 15/12-2024 14:49:00
1918. 27/7 øre, rød, vm. III. LUX-stempel KJØBENHAVN-FREDERICIA 2.12.18 [ 87x ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Traktor ombygget med 6 cylinder motor - Ny malet. - Dual Power. - Oprindelig Ford 7700, ombygget med en cylinder motor. - Tekst på motorhjelm 7710 / Ford 7700 - 4,5 ton - Q Cap - Se Video!
BUDT 37000,- DKK
96 stk Portvinsglas - 19 cl. model Princesa
kold presse anlæg til rasp komplet anlæg Med 4 palletanke Med snegl Med renseri Med pumpe Virker.
Fransk spejl i ramme af sortmalet træ og gesso, udskåret med ornamentik og kvinde i relief. 20. årh.s begyndelse. H. 170. B. 58.
3 stk. Weller loddestationer med 2 kolber
Frederik VI, speciedaler 1819, H 25, ridse ved årstal
Kuhn slagleklipper model BPR 240 til traktor. Hydraulisk sideforskydelig. Klipperen er til PTO drift, og til front eller bagmontering. Sælger oplyser, at klipperen kan køre, men at rotorakslen er i ubalance efter en påkørsel af en fast genstand. Ikke forsøgt repareret Se billederne for yderligere detaljer.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Uggerbys UMS4 22/2 - Korn / græs vogn med aflæs Uggerbys UMS4 22/2 - Korn / græs vogn med aflæsser
BUDT 45500,- DKK
RESTRUP KRO. Sjældent stjernestempel på postkort med aftaget frimærke. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 13500,- DKK