Lukker 15/12-2024 16:10:00
Stempler. Meget spændende parti liniestempler og skibsstempler etc. etc. opsat på løse sider. Bør ses [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gravemaskine, Caterpillar Excavator 352F - årg. 2016 - stelnr. CAT0352FHKBP00381 - timetæller viser ca. 9392 timer + 3D maskinstyring bestående af: maskinstyringspanel, Leica MCP80 årg. 2023 + 2 stk. GNSS-maskinmodtagere, Leica iCON CGA100 årg. 2022 + div. udstyr på maskinen + 2100 mm. graveskovl
BUDT 311000,- DKK
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Femme et oiseau”, 1987. Sign. Corneille 87, H/C. Radering i farver. Bladstørrelse 40×51. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Santokukniv, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Tobakskab med hylder, skuffe og lås. Til ophæng. Mål: H: 59 cm, D: 34 cm. B: 54 cm. Brugt og dermed med bruggspor. MOMSFRI
Står i 6740 Bramming. 5 stk. BEGA 2859 væglamper. I farven grafit. Ubrugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
1,5m kost til lille gummihjulslæsser - har kantsten-arm /-kost. Nesbo HFO 1400 L5 - Hydraulisk drevet/hydraulic driven
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse Opstilling med svampe. Sign. Mabel Nielsen, 1925. Olie på lærred. 26×32 cm.
20 visninger
1851. 4 RBS Ferslew. Plade II, nr. 13. APRILBREV fra København 15.4.1851 til Randers. Påtegnet “Via Callundborg”. Stumt stempel og såkaldt “PØLSESTEMPEL” 15.4.1851. Uhyre sjældent brev. Svag vandret arkivfold over mærket. Attest Møller [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
UV lampe + negle sæt + elektrisk fodfil, ubrugt
800 stk. linjerede skolehæfter - 10,5x17 cm. á 16 blade m. 19 linjer (ubrugt)
Jan Christensen (f. Aalborg 1956) “Landskab”. 2024. Sign. monogram; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.