Lukker 15/12-2024 16:11:00
Stjernestempler. 4 postkort med stjernestempler på 7 øre, Chr. X. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 35 stk Lagkage/isfade Ø 32 cm, model Fleur
Dansk Vestindien, Christian IX, cent 1879, H 28B, S 5, Sieg 20, KM 68, 4,66 g, pletter - eksemplar med fint møntskær. Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr
VARMEKANON, Diesel.
Umberto Asnago “Progetti”. Højrygget lænestol med tilhørende skammel, sortlakeret stel med greb af nøddetræ. Sæde, sider og ryg betrukket med grå uld. Udført hos Giorgetti, Italien. (2)
6 stk. LED lysarmaturer, 96 watt, 60 cm. Ubrugte
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Atlas Copco XAS57DD EURO BOX - 3 m3/min - 7 Atlas Copco XAS57DD EURO BOX - 3 m3/min - 7 Bar
BUDT 10500,- DKK
Årgang 2008. 156.571 km. Med fast lad. Det ekstra lad og løsøre på laddet følger IKKE med. Anhængertræk. Forrude intakt uden revner og stenslag. Bilen starter og kører som den skal ifølge gennemgangen. Registreringsattest følger med. Nummerplader følger ikke med.
Perle- og månestenssmykkesæt af 14 kt. guld bestående af et par øreclips hver prydet med cabochonslebet månesten og halskæde prydet med seks kulturperler og tre cabochonslebne månesten. Samlet vægt ca. 19,5 g. Perlediam. ca. 4 mm. Øreclips L. 18 mm. L. 41 cm. (3) Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2014.
70 stk Groovy Kagetallerkener Ø 19 cm
IWC Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 52,5 mm. Uret vejer ca. 103,5 g. Samt urvedhæng af 14 kt. guld. Vægt ca. 14,5 g. 1900–10'erne.
Stor knivblok i akacietræ med plads til 8 knive, strygestål mv. Leveres uden knive. Ubrugt. Modelfoto