Lukker 15/12-2024 16:50:00
Danmark. 1912-ca. 2012. Tyk lagerbog med mængder er postfrisk/ubrugte mærkker. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade I. Usædvanlig smukt mærke med perfekt nr.stempel 41 (Maribo). Attest Jørgensen PRAGTEKSEMPLAR [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Louis XVI dragkiste af senere sortmalet træ. 18. årh.s slutning. H. 129. B. 130. D. 60.
BUDT 175,- DKK
4 stk Opvaskekurve 50 x 50 cm H 22 cm, rum opdelt til 25 glas, Ø 90 mm + Trolly til vaskebakker
Kap geringssav Hitachi/Hikoki Model C8FSHG udstillings model
Omega Model Constellation “Pie Pan” af stål med guldkappe. Ref. 168005. Mekanisk værk med automatisk optræk. Rem af sort læder. Ø 34 mm. 1968. Æske medfølger.
To persiske tæpper. Keshan. Medaljon på blå bund. 131×200. Qum tæppe, usædvanligt design. 150×210. Begge Ca. 1960–1970.(2)
Knivtaske udført i læder og tyk canvas. Str. Udfoldet 95 x 43 cm. Leveres uden knive mv. Ubrugt i gaveæske
18 visninger
Bestiksæt, 72 dele udført i rustfrit stål. Ubrugt
142 visninger
75 stk / pcs HIMA 62100. 2-Fold Analogue Limit Monitor used. Description: MONITOR, ANALOGUE LIMIT Number of fold 2-FOLD Number of channel 2 Application SAFETY RELATED 1oo1 ARCHITECTURE (SIL3) 1oo2 OR 2oo3 REDUNDANT ARCHITECTURE (SIL4) Analog section: Input voltage 0 TO 5.5 V 1 TO 5.5 V (LINE DIAGNOSIS) Input current 0 TO 22 mA 4 TO 22 mA (LINE DIAGNOSIS) Measuring range I>3.6 mA, I/=100 kohm Resolution 12 bit Filter constant 10 ms Digital section: Switching time
Ballonbue Guldmetallic, 6-kantet
Prada “Large Canapa Tote” taske af sort kanvas prydet med talrige similisten, gyldne beslag, to hanke, et rum med fem indvendige lommer og sort for. H. 21 x B. 44 x D. 28 cm.