Lukker 15/12-2024 16:58:00
Danmark. Postfrisk parti i 7 album med mange miniark, 4-blokke, moderne udgivelser med høj pålydende værdi [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fatimiderne, Al-Mustansir Billah, 427–487 AH (1036–1094 AD), Dinar, Misr (Cairo), 4,20 g , Album 719 - velpræget eksemplar med møntskær Ex. BR lot 848/42, 2014
Christian Dior “Large Lady Dior” taske af cannage quiltet lakeret sort læder med gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og sort for. H. 26 x B. 32 x D. 13 cm. 2011.
1856. Oscar, 2 sk samt 3 stk. 8 sk. på brev med PRAGT-stempler “LAURVIG 18/2–1861” sendt til Frankrig. Desværre kort hjørnetak nordvest på yderste venstre 8 sk. [ 2+5 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Stort parti glasserede tagsten med masser af rygninger og andre specialsten. Ubrugt på 24 paller.
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
Kombihammare Bosch Hilti TE60-A36 Borrmaskin Milwaukee Kombihammare Hilti Skruvdragare Hilti SD 5000-A22 Elkraftaggregat Husqvarna Höglyftare handtruck Swedmach Gipshiss Vinkelslip Hikoki Bilningshammare Hilti TE 1000-AVR Tigersåg Hilti Ringsåg Husqvarna K6500 Golvslip Weber Kapmaskin Husqvarna Kap/Gersåg Dewalt Laser Hilti PR 2-HS A12
Safir- og diamantring af guld og hvidguld prydet med talrige carréslebne safirer og enkeltslebne diamanter. Vægt ca. 19,5 g. B. 19 mm. Str. ca. 54. Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger.
Hans Hansen (f. Skelby 1769, d. København 1828) Portræt af Frederik Siegfried Vogt (1777–1855). Usigneret. Olie på lærred. 35×27. Frederik Siegfried Vogt var dansk chargé d’affaires i Napoli. Vogt blev i 1846 gidt med billedhuggerinden Emilie Adelgunde Vogt f. Herbst (1811–1892).
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Doublet-Record 13 ta Doublet-Record 13 tands
250 stk. A4 mapper m. fly motiv (ubrugt)