Lukker 15/12-2024 17:15:00
1937. 10 øre. blå. Postfrisk marginal 4-blok. [ 15 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk International IH I - 574 - 3,2 International IH I - 574 - 3,2 ton
BUDT 17250,- DKK
1 ubrugt servomotor
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) Fritstående to-personers sofabænk med stel af bøg. Skalformet sæde og ryg af formbøjet, lamineret nøddetræ. Model FH 1935. Formgivet 1948. Udført ca. 1950'erne hos Fritz Hansen. L. 134.
BUDT 6150,- DKK
12 pakker tusser ,bla til at skrive på sko, tøj med mere, ubrugte
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Ti marineskitser. Delvis sign. Blyant på papir. Bladstørrelse 11×14–35×51. Uindrammet. (10)
17 visninger
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988) “Til Mars” og “Små fiksstjerner”, 1981. Begge sign. og nummereret. Litografi i farver. Lysmål 53×72. (2) Litteratur: Henning Smidth nr. 1981–004 og 1981–002. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Bilen är fungerande och nybesiktigad. Inga kända fel.
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 4.00 ct. Farve: I-K. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 28 g. B. 11 mm. L. 17,2 cm.
Div. afløbsrør rustfri stål Ø: 50mm og Ø: 75mm
Står i 6740 Bramming. Diverse el artiker - bl.a. små sikringer. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Aquamarin- og diamantbroche af 8 kt. hvidguld prydet med hjerteformet aquamarin og talrige old-cut diamanter. Vægt ca. 12 g. Ca. 2,5×3,5 cm. Brochen tester fra 8 kt. hvidguld og op til 18 kt. hvidguld enkelte steder.