Lukker 25/11-2024 18:00:00
TOPSÆT, BATO, 33 dele.
Et par diamantørestikker af 14 kt. guld, hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2,00 ct. Vægt ca. 7,5 g. Diam. 4,3 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Henning Damgård-Sørensen (f. Ålborg 1928, d. 2013) Uden titel. Sign. Damgaard 2002, 4/20. Poleret metal. Base af sortmalet træ. H. inkl. base 21. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Danmark. Kasse med årsmapper inkl. 1969 og til ca. år 2000. Desuden souvenirmapper, 4-blokke og lidt hæfter. Høj pålydende værdi. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
60 dåser graffiti-fjerner, Rapid á 400 ml. (ubrugt)
A Lingbi scholar's rock on a hardwood stand. 20th century. H. 17/21 cm.
Et par solitaire diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.66 ct. Farve: D. Klarhed: VS1. B. 5 mm. (2) HRD certifikat nr. 240000054523 og 240000054517 medfølger.
Velholdt hydraulikhammer - meget lidt brugt. Har kørt meget lidt. Den originale mejsel er monteret på hammeren endnu. S 30 besla Atlas Copco SB 102 - Hydraulik hammer - S 30 beslag
BUDT 13250,- DKK
Rundt stålfad ø 32cm. 16 stk. + ovale stålfade 55x36cm. 20 stk. + fadstativer 20 stk. + ca. 30 fors. kagespader
Ca. 145 stk Sorte runde hynder Ø 38 cm
PORTO. 8 øres helsag påsat portomærke 20 øre, 4-blok 1 øre samt 10 øre mærke givende ialt 34 øre straf porto. Sendt fra KBH til Rumænien. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Græsklipper i særklasse. Meget få brugstimer. John Deere 2700 E-Cut Hybrid - Lavt timetal -
BUDT 153000,- DKK