Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Holverieka Alu Tank Ho ABC Holverieka Alu Tank Hobur
BUDT 65500,- DKK
15 stk. sten vinduesplader 20x300x1990mm. Ubrugt
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898) Parti fra Københavns Havn. Orlogsskibe og koffardifartøjer med Holmen og Frederik V's mastekran i baggrunden. Sign. Bille 1856. Olie på lærred. 68×102.
Et sæt på ni skotske regency stole, heraf tre armstole, af mahogni indlagt med lyst træ i form af tidsler og border, sæder betrukket med brunt skind. 19. årh.s begyndelse. (9)
Danmark mv. Parti i stor flyttekasse med samlinger, indstiksbøger, stor samling souvenirmapper, årsmapper og meget andet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
14 par sikkerhedsfodtøj, New Balance i str. 5x41,5 - 2x42 - 3x42,5 - 2x44 - 1x44,5 - 1x45,5 (ubrugt)
To “dobbeltriflet”potageskeer af sølv. Forskellige mestre. 19–20. årh. Vægt ca. 345 g. L. 37,5–38,5 cm. (2)
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ebonywood. Ubrugte i gaveæsker
1915. 10 øre, 1.tryk, kartonpapir. Pragteksemplar med perfekt skjoldstempel KOLONIEN SUKKERTOPPEN. Attest Nielsen [ 7I ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1220X2440X15 mm. Ubrugt
Island. Indstiksbog med diverse udgaver inkl. ældre stemplede mærker samt en del postfrisk materiale her iblandt flere 4-blokke. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×