Lukker 21/11-2024 19:03:00
1 bt. Champagne Brut “Vinoteque”, Deutz 1982 A (hf/in).
A Chinese 'Robin's egg' glazed vase of double gourd shape with a narrow mouth, unglazed base. Qing c. 1800. H. 12 cm. Provenance: The property of a gentleman.
Jørn Larsen (f. Næstved 1926, d. København 2004) Flise af porcelæn dekoreret med geometrisk mønster i metallic gråt på sort bund. Sign. på bagsiden Jørn Larsen 1993 samt betegnet. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen. 38×34. Proveniens: Tidl. Formand for Royal Copenhagen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Sprøjteanlæg med stor kapacitet. Se vedhæftet brochurer. Mulighed for at bruge to pistoler. 227 bar. 5,1 l/min Ekstern beholder med stor kapacitet. Graco Airlessco TS1750
BUDT 18000,- DKK
5 stk. Tracker f. eks. Til kæledyr, montering i bil eller maskine mv. Indbygget opladeligt batteri samt tilslutning til USB. Indbygget mikrofon, så lyden fra trackerens omgivelser kan høres. Meget kompakt, bruger SIM-kort. Ubrugt
15 stk. sten vinduesplader 20x300x1990mm. Ubrugt
Salgsstativ med 13 varmebehandlet krystaller og 5 smukke fluorite klynger. samlet værdi 2260,-
HYDRAULIK OLIE, 200 L tromle. PLOMBERET.
Rubin- og diamantring af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet rubin på ca. 2.31 ct. flankeret af fire marquiseslebne diamanter og seks brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.63 ct. Farve: F. Klarhed: VS2. Vægt ca. 4 g. B. 9 mm. Str. 54. IGL certifikat nr. 52832–8 medfølger.
1 bt. Barolo “Cascina Francia”, Giacomo Conterno 2017 A (hf/in).
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957) Spadserende figur i landskab. Usign. Olie på lærred. 116×137. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Omega “De Ville” af stål og guldbelagt stål. Ref. 395 3378. Integreret lænke af stål og guldbelagt stål omkreds ca. 19 cm. Ø 29,5 mm. Quartz.