Lukker 21/11-2024 19:21:00
1 bt. Puligny Montrachet, 1. Cru “Clavoillon”, Domaine Leflaive 2009 A (hf/in).
Gallakjole fra ophørt butik str: 36 vejl pris 1790kr , ubrugt
38 stk. Kwikfish Woblere (8,5 cm.) og 16 stk. Banana Woblere (11 cm.), mange forskellige farver (se billeder). Rigtig gode woblere til f.eks Gedder. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
133 visninger
6 bts. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2020 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Judasbordet”. Ovalt spisebord af teak. Top med udtræk samt to tilhørende tillægsplader. Bordpladens underkant let kelet. Formgivet 1948. Udført ca. 1960'erne hos snedkermester Niels Vodder, stemplet. H. 71,5. B. 140. L. 200/255/310.
Håndvaskarmatur AM.PM Hit, hvid, Små skrammer på armatur, se billede. Ubrugt
Frederik III, dukat 1649, H 7, S 1, Aagaard 8.1, F 77, 3,49 g, sjælden - smukt eksemplar
BUDT 28000,- DKK
7 pakker med 12 par dot hansker i hver i alt 84 par, ubrugte
- Ikke eu godkjent! - Bremserør og skiver er rustet ned. - Ellers skal bilen være ok UTSTYR I BILEN MEDFØLGER IKKE
Parti rørgevind
“Musselmalet Helblonde mm” Opsats, vase samt kaffekande af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, vase desuden med guld. 47, 1016 og 1011. Royal Copenhagen. H. 11,5–23 cm. (3)
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014) Uden titel. Sign. Finn Pedersen. Olie på papir monteret på lærred. 59×42. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1873. Oval, 16 sk. gul, tk.14. Meget sjældent mærke annulleret med retvendt antiquastempel AKUREYRI. AFA 19.000. Attest Witschi [ 4 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×