Lukker 21/11-2024 18:30:00
Knud Kristensen (f. 1915, d. 1991) “Vinter-Februar ved havet”. 1958. Sign. Knud Kristensen, 58. Olie på lærred. 74×94. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Rusland, Nikolaj II, medaille for tjenstiver, guld, 51 mm, Diakov 1138.1, originalt bånd og æske medfølger. The medal was awarded to Hans Christian Hansen in 1904. A photo-copy of the award document is included.
BUDT 50000,- DKK
Softicemaskine med 1 aftapningshane. Producerer op til 16 L. pr. time. Betjenes på digitalt display og er udført i rustfri stål. Modellen er fødevaregodkendt, effekt på 1500W. Måler 57X79X 85 cm. Ubrugt.
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989) Uden titel. Sign. monogram. Olie på lærred. 73×50. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 790/220. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
VAREBIL, RENAULT MASTER 2.3 dCi S&S 150 Chassis T35 L3. 1st. Indreg: 25-01-2021. Synet: 21-11-2020. Km-tæller viser: 221128.
Badeværelsesskab Dansani Mido +, 2 låger, 1 grå hylde samt 2 krom greb, Har stadig folie på. Skader, se billeder. Ubrugt
Et par diamantørestikker af 14 kt. guld, hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2,00 ct. Vægt ca. 7,5 g. Diam. 4,3 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Servicesæt med 50 stk. middagstallerkener 24cm + 100 stk. frokosttallerkener 21cm. + 50 stk. kop m/underkop + 5 sæt sukker/fløde 4 stk tandstikholder + 12 stk fyrfadsstager
Louis Vuitton “Noctambule” taske af sort Epi læder med gyldne beslag, to hanke og et rum med en indvendig lomme og gråt ruskindsfor. H. 30 x B. 18–38 x D. 10 cm. 1999.
BUDT 2300,- DKK
Tanzanit- og diamantring af platin prydet med facetslebet tanzanit på ca. 6.59 ct., flankeret af to trapezslebne diamanter. Vægt ca. 7 g. B. 11 mm. Str. 54.
ALU FÆLGE / VINTERDÆK. 4 stk. Dezent fælge / SAVA dæk str. 225/50 R 17.
1 stk Partytelt 9 x 9 meter, med stel i kraftig alu. Profiler, dugen er stærk, vind- og vandtæt, der medfølger certifikat på teltet 7-2025
BUDT 5200,- DKK