Lukker 22/11-2024 09:03:00
BUDT 175,- DKK
Afhentes: Poulsgade 6, 1. Sal DK-7400 Herning (via Google Maps)
- Har noget rust. - Må kun sælges til eksport, se Vilkår og Betingelser punkt 11.2. - Bemærk, at er model "N" for narrow! - Styretøj går noget stramt og styreled skal smøres / Skifte Kubota m 8540 N-C - 2,5 ton - smal model / "Narrow" tractor! - Kun 1187 timer / Only 1187 hours
BUDT 88000,- DKK
Løvblæser/suger med to-takt motor. 45 liter opsamlingspose. Ubrugt.
Dansk Vestindien, Christian IX, cent 1879, H 28B, S 5, Sieg 20, KM 68, 4,66 g, pletter - eksemplar med fint møntskær. Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr
12 stk 20 kg, plasttønder med låg og luk, tidl brugt til metalhylstre
Et par fuldskæftede messingbeslåede pistoler af Johan Jacob Behr ca. 1740 med husariske kolber, flade næste rette låse skåret med bladslyng på punslet bund og på den ene ses stadig signaturen I. I. BEHR. flade sideblik af messingplade med tre skruer, ca. 32 cm. lange bagtil ottekantede fortil runde piber kaliber ca. 18 mm. indlagt med messing over kamrerne samt Behrs fulde stempelgruppe i spansk stil inklusiv hans liljemærke, svanskruebladene er mærket 1 og 2, aftrækkerbøjlerne er usædvanlige idet de består af spinkel messingplade over en træbøjle. Skæfterne afsluttes af store skråt afskårne næsestykker hvori er leje for ladestokkenes forreste del, ladestokkene med messingduppe fastholdes af to ottekantede rørkner. De mørkebrune skæfter er skåret i slyngninger om svanskruebladene. (2) Johan Jacob Behr stammede fra Würzburg og arbejde ca. 1690–1740 dels i fødebyen og dels i Wallerstein, Darmstadt, Liege og Maastricht.
2 stk porebeton overliggere 270/26/25. Ubrugte, men lidt skrammede.
Træningsmaskine, Technogym, stand ukendt
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957) Uden titel. Sign. Erik A. Frandsen 05, 2/55. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×54. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Duravit Vero air akryl badekar 1700x750cm. (ubrugt)
Natascha Trolle Rubin, turmalin- og spinelvedhæng af 18 kt. guld prydet med to carréslebne rubiner, fancy-cut gul rådiamant, cabochonslebet lyserød turmalin, to facetslebne spineller og fancy-cut lyserød turmalin. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. Vægt ca. 5 g. Vedhæng L. 2,8 cm. L. 43 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Kødhakker + badevægt med mange funktioner.ubrugt
Beckman Coulter Biomek i7 Multichannel m. kabinet Automated Workstation. Følgende er inkluderet: - Computer skærm - Computer medfølger IKKE - Computermus - Tastatur - 4-ports væg- og DIN-skinnemonterbar industriel USB til RS232 seriel hub fra StarTech.com -Hoved: 300 uL: SN B8759021K014 - 1 håndholdt stregkodescanner - Beckman Coulter Accuframe - Indramningssonde - Skruetrækker - Smart-UPS fra Fujitsu - Flyby-scanner - Ekstra skruer og værktøj til at stramme griberen - Mappe med servicerapport, PM-rapport, enkelt serviceudtjekning, QA Worksheet of Samlede varer og ARTEL MVS testrapport - Windows 10 Controller PC Recovery Media, Dart 2.3 installationsdisk, USB, Biomek Software 5 Installer dis- 5 - Magnetplade fra Alpaqua Maskinen vist på billederne er ikke den maskine der er til salg, men blot et standard billede for at vise maskinen. OBS venligst se Tillægsbetingelser for denne auktion i vedhæftede PDF fil "Betingelser for denne auktion DANSK" For yderligere spørgsmål om objektet eller auktionsbetingelserne kan der rettes henvendelse til Victor Nygaard på telefon +45 53505560. Objektet sælges kun til virksomheder med et dansk registreret CVR-nummer.