Lukker 24/11-2024 14:12:00
Grev Christopher af Oldenborg, 4 skilling 1535, Malmø eller København, G 91, S 6, 3,73 g, partielt svagt præg - usædvanlig pænt eksemplar af denne interessante type præget under “Grevefejden”
Christian V, Kongens fromhed og retfærdighed, u.år (ca. 1671), usigneret, G 205, JS 503, MEM 11.845, 50 mm, 57,2 g, let pudset - særdeles sjælden type hvor den enevældige konges retfærdighed spejles i kong Salomons dom (1. Kongebog 3:16–28)
gaffelender
Traktor 3 punkt lift m. kip. Liften har en løfte højde på ca. 140cm. Liften er med kip cylinder og fuldt funktionsdygtig.
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928) Kystlandskab med kvæg. Sign. Simon Simonsen 1896. Kul på papir. Monteret i bred skønvirke ramme af udskåret træ. Lysmål 81×141.
BATO VÆRKTØJ, Skruetrækker/Bitsæt sæt, Topnøglesæt samt tangsæt.
12 bts. Château Gruaud Larose, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
BUDT 3900,- DKK
12 stk. hunde/katte-senge Ø: ca. 60 cm. (ubrugt)
Dalsø 1800 liter ammoiak nedfælder med 4000 liter tankvogn - Synet og godkendt til ammonia ABC 1800 / 4000 liter
BUDT 39500,- DKK
Nederlandsk maler, 18. årh. Opstilling med pragtbuket omsværmet af insekter. Usigneret. Olie på lærred. 63,5×50,5. Uindrammet.
Inge Hørup (f. København 1958) “Fra et professionelt menneskes dagbog”, 1992. Sign. Inge Hørup med datering. Olie på kraftigt papir. Bladstørrelse 138×98. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.