Lukker 24/11-2024 14:29:00
Sverige, Adolf Fredrik, Indvielsen af Stockholms astronomiske observatorium, 20. september 1753, af D. Fehrman, Au, slået med en vægt af 7 dukater, Hild. 24
BUDT 16500,- DKK
Ny CMT Ventilator, med elmotor 400 v - 690 v, 0,37 kw
Antikt Heriz tæppe, Nordvest Persien. Stiliseret medaljondesign med stor dekorativ udstråling. Ca. 1900. 490×325.
Apotekerglas 8 stk. Originale glas, H17xØ12 cm. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
Se vedhæftet brochurer fra fabrikanten. Fremstår som ny. Er gennemgået af fabrikken og CE godkendt igen. Kompakt 32meter lift med lang rækkevidde. Vandret rækkevidde på op til 19 meter. Bruges både inde og udendørs. Hybrid, diesel og batteri. Specielt bygget til Atrium og steder med begrænset plads. Kan opstilles på ujævn overflade. Køre op af 20 grader skråning. Drejeradius på 3.3 meter. Drejbar kur Falcon 330Z Vario - 32 m
BUDT 350000,- DKK
Står i 6230 Rødekro. Massiv inderdør med karm, som måler 218 x 89,3 cm. D: 13 cm. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
"Sølv" 5armet lysestager 24cm. 14 stk.
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) To småpiger ved et bondehus en sommerdag. Sign. H. A. B. Olie på lærred. 26×30,5.
Ca 3000 stk Rør / Kabelholdere 20 mm, rustfri
Med vogn. NB: 2 dele. Del 2 dimensioner er: 3 X 1,7 X 1 Case LB 434 R
BUDT 328000,- DKK
Island, 500, 1000 og 10000 kr 1974, 1100-års jubilæum for bosætningen 874–1974, Sieg 105–107, KM 20–22, i original æske med certifikat
Omega Constellation af 18 kt. guld og stål, prydet med talrige diamanter, Ref. 123.25.27.60.55.004. Quartz værk. Lænke af 18 kt. guld og stål, omkreds ca. 15,5 cm. Ø 27 mm. 2013 Omega pung, certifikat, pictogramkort og ædelstens bevis medfølger.