Lukker 24/11-2024 14:13:00
BUDT 27000,- DKK
Adam Gabriel (f. 1967) Ansigt, 2011. Sign. Adam 2011. Mixed media på papir. Lysmål 75×55. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BOSCH GCM 10SD kap geringssav. Fuldt funktionsdygtig ved seneste anvendelse. Lidt rust på cylinderrør.
1882. Oval, 3 aur, gul, tk.14. Nummerstempel 236 (REYKJAVIK) [ 12 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti nye bor
Dansk Louis XVI kommode af maghoni. 18. årh. slutning. H. 80. B. 67. D. 44.
Vandmåler for lodret rør
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Johnny Schmidt (f. 1965) “Landskab Færøerne”, 2008. Sign. Johnny Schmidt. Olie på lærred. 50×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Nyrokoko necessaire af sølv med agat, ustemplet H. 8,5 cm; fire snusdåser, heriblandt en fransk, drevet med personsceneri, oval L. 5 cm, samt et cigaretetui, prydet med signaturer. Vægt 262 g. (6)
Står i 6740 Bramming. 2 stk. udendørs Bologna UP væglamper. Formet som en kurv. Pulverlakeret jern. Ø: 23 cm. Brugt til udstilling. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Pæn dozer med 3D GPS udstyr - har altid kørt med samme fører, som har passet den fin Komatsu D65 PX-18 - 22 ton - Leica MCP80 3D GPS !
BUDT 483000,- DKK