Stor kinesisk stand af

Stor kinesisk stand af huanghuali og andre træsorter, arkaisk stil, H. 10 cm L/B. 32 cm samt to runde huanghuali stande Diam. 11 og 8 cm. 18/19. årh. (3) Proveniens: Dansk privatsamling