Lukker 25/11-2024 19:10:00
Regence toiletstol af egetræ, sæde med brunligt skind, udskåret med balusterformede sprosser og cabriole ben. 18. årh.s. begyndelse. H. 52. B. 48. D. 42.
el rygsprøjte med lader
H. P. Jacobsen Kaffeservice af sølv bestående af kaffekande med håndtag og lågknop af bakelit samt sukkerskål og flødekande. Udført hos Cohr. Sukker og fløde vægt ca. 294 g. Kaffekande H. 21. (3) Litteratur: Dansk Kunsthåndværk nr. 2, februar 1956, i annonce.
Bile er kom inn fra prosjekt . ikke funksjonstestet mer enn inn og ut fra parkering . Bremser skraper,knust frontrute . Selges som den står . hentes på henger . Info: 970 19 031
Parti tappe
56 stk Sauceskåle 15 cm + ca. 59 Kartoffelskåle Ø 19 cm + ca. 15 Kartoffelskåle Ø 21 cm samt ca. 40 Stegefade 32 cm
Hermès Silketørklæde med motiv “Decoupages” af Anne Rosat i lyserøde, grønne og blå nuancer. Ca. 89×89 cm. Original bærepose, æske og kvittering fra 2006 medfølger.
Uindfattet radiantslebet Fancy Vivid Yellow diamant på 0.40 ct. Klarhed: SI2. IIDGR certifikat nr. 020005349161 medfølger.
Smart knivblok med 5 knive i forskellige størrelser samt fjerkræssaks. Blok og knivskaft i brun. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Alfred Christensen Lænestol med stel af bøg, betrukket med stribet uld. Udført hos Slagelse Møbelværk. 1940'erne.