Lukker 25/11-2024 19:13:00
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Grønland. Usigneret. Oliekridt på papir. Lysmål 18×26.
Komplet gevindskæresæt med 110 dele i praktisk kuffert.
Helvig Kinch (f. København 1872, d. Hellerup 1956) Høstlandskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 77×61. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Velholdt og med fuld servicehistorik. - Helt nye dæk, både for- og bak. - Ny turbo. - Elektronisk rat. - 7 " touch-display. - Ny viskosekobling til blæser. - Helt ny GPS. - Standard original trækbom medfølger. - Alle elektroniske opdateringer er gennemført. - Med original John Deere frontlift - HE-VA Trepunktsramme til frontlift med 10 stk. New Holland vægtklodser a´ 45 kg. medfølge John Deere 7280 R - 12 ton - Original John Deere frontlift - 280 HP
BUDT 480000,- DKK
BUDT 9250,- DKK
4 enheder bjælke vibrator til beto Dynapac Vibrator - 4 - 6-7-8-9 M.
2 ens gearmotorer udv 11,21:1
Ca. 400 stk. div. lynlåse (ubrugt)
Synet 21.6.2023. Nummerplader følger ikke med. Registreringsattest følger med. Ifølge sælger, virker den, som den skal. Ikke afprøvet under gennemgangen.
Aquamarin- og diamantbroche af 8 kt. hvidguld prydet med hjerteformet aquamarin og talrige old-cut diamanter. Vægt ca. 12 g. Ca. 2,5×3,5 cm. Brochen tester fra 8 kt. hvidguld og op til 18 kt. hvidguld enkelte steder.
Ca. 69 stk. polo T-shirts i str. 29 stk. M - 24 stk. L - 11 stk. XXL - 5 stk. XXXL (ubrugt)
AC-Delco kraftig slagnøgle med digital moment tilspænding og vinkelsliber, uden batteri og lader.
ubrugt 2" rustfri tankvognskobling