Emmy Thornam (f. Horsens 1852,

Lukker 25/11-2024 19:18:00

Emmy Thornam (f. Horsens 1852, d. København 1935) “Valmuer”. Sign. Emmy Thornam. Olie på lærred. 50,5×45,5. Udstillet: Charlottenborg 1896 nr. 350.