Lukker 25/11-2024 19:24:00
“Flora Danica” to middagstallerkner af porcelæn med gennembrudt bort, dekoreret i farver og guld med blomster. 3553. Royal Copenhagen. Diam. 25,5 cm. (2)
Ca 142 stk Cognacglas 25 cl.
Aquamarin- og diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med dråbeformet aquamarin på ca. 1.10 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.14 ct. Farve: H. Klarhed: SI-P. Vægt ca. 20,5 g. Vedhæng L. 6,8 cm. L. 42,5 cm.
Olietryk tester 0-500 PSI/35 Bar. Inkl. Div. Adaptere. Ubrugt
Antik Bidjar løber, Persiaen Spændende “Harshang” design. Knyttet på uldkæde. 1890–1910. 425×100.
Ni modeller af grønlandske kajakredskaber af træ og ben. Udført af sælfanger Bernhardt Hansen, Sydprøven/Alluitsup Paa, Kap Farvel-distriktet. 1960'erne. Medfølgende foto af Bernhardt Hansen (1896–1979). L. 70–90. (9)
Danmark. Pålydende parti med bl.a. 3 samlinger, årsmapper 1969–2018 og flere samlet dobbelt mv. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ubekendt maler, 20. årh. Haveparti. Utydeligt signeret. Olie på plade. 46×55.
VAREBIL, RENAULT MASTER 2.3 dCi S&S 165 Chassis. 1st. Indreg: 06-11-2015. Synet: 22-11-2023. Km-tæller viser: 281371.
BUDT 21000,- DKK
5 stk. Julekalder I hård plastik flot design, ubrugte
1 bt. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1991 A-A/B (bn). 5 bts. ½. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1991 A-A/B (bn). Total 6 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.