Lukker 25/11-2024 19:25:00
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915) Kystparti fra Nuuk (Godthåb), Grønland. Sign. Carl Locher, Gothaab 1906. Olie på lærred. 42×57.
Varmeblæsere 2 stk ubrugte.
1 stk Køkkenbordplade med håndvask, ca. 280 x 120 cm, kan have ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
A Chinese huanghuali brushpot, bitong, the base fitted with a central wood plug. 17th/18th century. H. 14 cm. Diam. 13.5 cm. Provenance: Danish private collection.
Parti div. julepynt "Tuborg julebryg"
500 L Tryktank, Dana Tank, årg 2006
Frederik III, dukat 1649, H 7, S 1, Aagaard 8.1, F 77, 3,49 g, sjælden - smukt eksemplar
BUDT 28000,- DKK
2 bts. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1952 D (mls). Sourced from a temperature controlled cellar
BUDT 1350,- DKK
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
10 stk. F360 26 g. hvid og 10 stk. F360 16 g. hvid. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Salomé (f. Karlsruhe 1954) “Berliner Maske”. Vægmaske af porcelæn med påtrykt polykrom motivdekor. Tryksign. Salomé, 421/500. Udført og stemplet hos Rosenthal. Tilhørende træskrin og certifikat medfølger. H. 26,5. B. 18,3. D. ca. 7.
BUDT 1250,- DKK