Lukker 25/11-2024 19:26:00
Tre jydepotter af brøndt lertøj, to stående på fødder, ene med hanke. 19. årh. H. 21–24. Diam. 23–29. (3)
Kop m/underkop 150 stk.
Dobbeltseng på 180x200 cm med et praktisk løftesystem, der gør det nemt at opbevare ting under madrassen. Sengen er betrukket med grå stof og kommer med en matchende gavl på 180x120x9,5 cm. Madrassen har 896 pocketfjedre på 18 cm fordelt på 5 zoner, som giver optimal støtte. Topmadrassen består af 5 cm memoryskum og er behandlet med aloe vera for ekstra komfort.
Træningsmaskine, Leg Curl
8 sæt dæk og fælge fl. med vinterdæk til VW og Mercedes
Mål: 78x41x124 cm
BUDT 4000,- DKK
1 bt. Chateau Pape Clément 1959 C (ms). 1 bt. Chateau Pape Clément 1959 D (mls). Total 2 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Heuer Carrera af stål, ref. 3647. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, Valjoux 92. 1960'erne. Læderrem. Ø 36 mm. Serviceret december 2023. Kvittering for dette medfølger.
BUDT 23000,- DKK
13 stk Foldeborde 180 x 75 cm, i metal og plast, med Brugsspor
Omega Armbåndsur af 18 kt. guld. Ref. 166037. Mekanisk værk med automatisk optræk. Kaliber 565. Omega milanese lænke af 18 kt. guld omkreds ca. 19 cm. Ø 33,5 mm. Vægt ca. 72 g. 1958. Afkortet stykke medfølger.
BUDT 20000,- DKK