Lukker 25/11-2024 19:39:00
Nikkedukke af porcelæn i form af kinesisk mand og kvinde, begge med bevægelige hoveder, dekoreret i farver og guld. Ca. 1900. H. 25.
Se billeder
1930. 3 kr. brun. 4-blok med marginaler i postfrisk kvalitet. Splittelse i bunden mellem mærkerne. [ 12 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ralph Bernabei (f. New York 20. årh., kunstner) Uden titel. Sign. R. Bernabei 2010. Mixed media på papir. Bladstørrelse 88×44. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 bt. Vieux Château Certan, Pomerol 1998 A (hf/in).
BUDT 1150,- DKK
To kajakmodeller af skind, træ og ben, den ene på stand af træ, den anden med ophæng. Udført af Josva Simonsen (1901–1981), Frederiksdal/Narsarmijit, Kap Farvel-distriktet, Grønland. 1960'erne. L. 52 og 66. (2)
Velholdt maskine, altid passet med service og vedligehold gennem Hydremas egen serviceordning. Har lige fået lavet service. Stor lyspakke. Har både dozerblad og støtteben. Lige fået skiftet begge bagdæk. Wabasto motorvarmer. Stror rummelig kabine med multijoysticks. Absolut en maskine i topklassen. NB!: Der kan udover auktionsprisen tilkøbes et GPS Malkin 30 anlæg og en vogn med ekstra skovle (vognen er vist på billederne og er ikke med i auktionssummen) - spørg os om prisen på GPS anlægget og på vognen!!! Hydrema MX16 - 19 ton - Engcon Rotortilt - Meget god stand!
BUDT 950000,- DKK
Ca. 400 stk. div. lynlåse (ubrugt)
Står i 6780 Skærbæk. Udlevering er torsdag d. 05. december mellem 15.00 - 16.30. Adresse tilsendes, efter faktura er betalt. Sikr dig, at alt stemmer overens med billede og tekst, når du afhenter.
Rundt stålfad ø 32cm. 16 stk. + ovale stålfade 55x36cm. 20 stk. + fadstativer 20 stk. + ca. 30 fors. kagespader
Står i 6740 Bramming. Kogeplader - forskellige slags. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS