Lukker 25/11-2024 19:41:00
Burmesisk half moon betel-æske af sølv, rigt drevet i relief med fugle, bladværk og ornamentik. Mærket med hare under bund. Vægt ca. 126 g. 19. årh.s slutning. H. 4. B. 10.
BUDT 1250,- DKK
Står i 6630 Rødding. 5x palle med 40 stk per palle. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 50.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed + MOMS
Rensdyrs øreringe forsølvet Kobber med Zirkonia
Safir- og perlebroche af 8 kt. guld og platin prydet med seks facetslebne blå safirer, seks kulturperler og to ferskvandskulturperler. Vægt ca. 3,5 g. L. 5 cm. Test viser 13 kt. guld.
Parti div. handsker
Inger Møller (f. 1886, d. 1979) Flødekande samt sukkerskål med to hanke af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Inger Møller, Danmark, Sterling, 925S, 1952. Samlet vægt 420 g. Flødekande: H. 8,1. Sukkerskål: H. 6,6. B. inkl. hanke 12,7. (2)
BUDT 1750,- DKK
GRAVELL & TOLKIEN George III lygteur i kasse af mahogni, forsølvet skive med graveret timekrans med romer og arabertal, værk med kalender og repetion. Sign. 'GRAVELL & TOLKIEN, LONDON, 3012'. England, 18. årh.s slutning. H. 55. B. 37. D. 22. Proveniens: Dansk privatsamling.
6 stk Danmarks fodbolde i str:5 , ubrugte
PALLE med diverse stål bolte.
Kæmpe værktøjsvogn i virkelig lækker og kraftig kvalitet, med softclose i skuffer, gummi indlæg og glideskinner. Måler 107 høj, 107 bred, 46 dyb
5 stk LED lamper 50W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)