Fritz Kraul (f. Altona 1862, d.

Lukker 25/11-2024 19:54:00

Fritz Kraul (f. Altona 1862, d. København 1935) Interiør med kvinde der læser avis. Sign. Fritz Kraul 1911. Olie på plade. 63,5×70,5. Proveniens: Udstillet på Charlottenborg, 1911.