Lukker 25/11-2024 19:57:00
Et par kinesiske smalle væg paneler af træ, lakeret i sort og skåret med tekst i guld. 20. årh. H. 202 cm. B. 21 cm.
3 ubrugte gear
Ungarn, Maria Theresia, 1740–1780, Dukat 1765 KB, Kremnitz, F 180, Huszár 1653, 3,49 g.
Danmark. 1851–1976. Samling **/* i LT-album samt stemplet samling klassiske mærker i lille indstiksbog. Desuden 2 andre album med bl.a. julemærker. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
9 stk. Smukke sorte metal stjerner med kobberfarvet tråd og 15 led lys i varm hvid farve. De er batteridrevet. De måler 30 cm i diameteren. De vil pynte flot i vinduerne, i udstillinger eller lign. Ubrugte, +MOMS
216 "Original" lysglas
Ca. 150 stk Isdessertglas
Ukendt design Bauhaus standerlampe af forkromet metal, top med flexarm, stamme afsluttet på hjul. H. 136
To kinesiske “Scholars objects” bestående af en seglæske af huanghuali og en rektangulær æske af hongmu. 19. århundrede. L. 11 og 13 cm. H. 5,5 og 8 cm. (2) Provenance: The property of a gentleman.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BWS Trac 450-4 Kompakt trakt BWS Trac 450-4 Kompakt traktor.
BUDT 15250,- DKK
Tvillinge hjul 17/525 Ø 125/60 cm Klemmer/bespænding medfølger har siddet på en gummiged mærke ukendt
Ege tæppefliser - grey light & dark. Barcode ECT350 Light grey - 4,608 m2 og Barcode ECT350 dark grey - 4,608 m2. Total ca. 9,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS