George Morland (f. London 1763,

Lukker 25/11-2024 20:02:00

George Morland (f. London 1763, d. sst. 1804) Bjerglandskab med en familie, der ankommer til en lille landsby. Sign. G. Morland. Olie på træ. 30,5×42,5.