Lukker 25/11-2024 20:09:00
To tyske lågkrus af fajance, dekorerede i manganviolet og blåt. Det ene med (senere match) sølvlåg, mester Erik Andersen Winther, borgerskab i Aarhus 1691 H. ekskl. montering 15 cm. Det andet med tinmontering H. ekskl. montering 17 cm. 18. årh. (2)
Meget velholdt maskine. Bemærk kun 928 timer. Powertilt. Skovlstativ til dozerblad. Stor skovlpakk Case CX18C - Minigravemaskine / mini excavator 1,8 ton - Powertilt!
BUDT 105000,- DKK
1938. Isbjørn, 30 øre, blå. 3-stribe på brugsbrev fra NORD 1.8.58 sendt til Radiostationen i Angmagssalik [ 6 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Færøerne, 5 kr 1940, Hilbert, Sieg 16, Pick 10s, SPECIMEN OF NO VALUE
Hydrauldriven markvibrator Fabrikat: Stanley Modell: HS6000 Årsmodell: Okänt Fäste: S60 Längd: 0.78 m Bredd: 0.58 m Höjd: 1 m Vikt: 386 kg Skick: Markvibrator i begagnat fungerande skick Obs! Lasthjälp finns på plats.
Tjeneste. 1920. C.I.S. Overtryk. 10 forskellige værdier på brev sann. med VIOLET brotypestempel BOV 26.5.1920. Monteret på udstillingsplanche med diverse andet materiale [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hele Verden. Diverse frimærker i album og løst med bl.a. lidt bedre Danmark i album og konvolutter osv [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
80 stk Groovy Middagstallerkener Ø 26 cm
12 stk. Salmo Woblere og Poppers Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Palle m/div. Bøjler
4 ubrugte gear
Planerskopa Fabrikat: Okänt Årsmodell: Okänt Fäste: Stora BM Bredd: 2.5 m Höjd: 0.75 m Djup: 1.25 m Skick: Planerskopa i begagnat fungerande skick Obs! Lasthjälp finns på plats.
Softicemaskine. Model SIM1300, 1 liter kapacitet. Softice på 20-30 minutter. Fra United. Ubrugt og i original emballage + MOMS