Lukker 25/11-2024 20:13:00
Dansk rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire svungne ligeknækkede skuffer. Delvis 18. årh.s midte. H. 98. B. 124. D. 64.
Skråelevator HD 25/2-8 H Flyttelift Max belastning 400 kg. Ikke prøvet ved gennemgang.
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) Uden titel, 1995. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 100×91. Proveniens: Kunst på arbejdspladsen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SØJLEBOREMASKINE, Boxer SR-2087. Effekt -3570W Fremstillet af højkvalitetsstål, den er stærk og solid.
Ukrainsk paraplyhåndtag af sølv, dekoreret med niello-arbejde. Kyrillisk mestermærke LK, Kyiv 1908–1917, lødighed 84. Vægt 27 g. L. 10,5 cm.
https://youtube.com/shorts/5H8Tfe5lMxo?si=rIApgGudmptgSAhn MAN slamsuger og spuler. Årgang 2009. Km 330.786. 4X4. 2 kammer system - i alt 10.400L kapacitet + 1000L rentvandstank på siden. Euro 4. Aut gear. 6 cyl 326hk. Synet 19.12.2023. Vaccum og spulepumpe er begge i funktionsdygtige, testet før auktion. Bilen starter og kører som den skal. Sælges uden nummerplade. Registreringsattest medfølger.
Badeværelsesskab, Sanibell online usamlet, 80 x 46 x 55 cm højglans usamlet undeskab, Monterings posen mangler. ( skinner/ skruer mv). Ubrugt.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Thwaites 1 Thwaites 1 Ton
BUDT 25500,- DKK
5 sæt sengetøj, ubrugt
Opmærkervogn, Prosolve + 12 dåser opmærkerspray "gul" á 750 ml. (ubrugt)
Diamantring af platin prydet med oval brillantslebet fancy yellow diamant på ca. 1.28 ct. flankeret af to brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.93 ct. Farve: F. Klarhed: VVS-VS. Vægt ca. 6,5 g. B. 6 mm. Str. 54. Ringskinnen er savet over og bør repareres. Æske medfølger.
Dansk møbeldesign Et sæt på tre armstole med stel af bejdset bøg, betrukket med grønt møbelstof. 1930–40'erne. (3)