Lukker 25/11-2024 20:15:00
Jubilæumsbowle, 1775–1975, samt Den amerikanske Uafhængighedsbowle af porcelæn, dekorerede i farver og guld. Royal Copenhagen. Diam. 33 cm. Begge med certifikater - 940 og 66, og i originalemballage. (2)
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade I. Usædvanlig smukt mærke med perfekt nr.stempel 41 (Maribo). Attest Jørgensen PRAGTEKSEMPLAR [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kødhakker + badevægt med mange funktioner.ubrugt
2 sæt Earpads i sort farve. Bluetooth med indbygget mikrofon. Æske med indbygget batteri til opladning medfølger. Ubrugt
EL KÆDESAV, 2200 watt, 16" sværd. Ubrugt.
el ventiler m.m.
1851. 4 RBS Ferslew. Plade I, nr. 40. Bredrandet mærke med centrisk skydeskive-stempel. Attest Møller PRAGTEKSEMPLAR [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
En samling stenaldergestande af flint bestående af seks økser og fem flækker. Neolitikum. L. 5,5–19. (11)
Svejsehjelm med speedglas i model Flame. CE godkendt og med batteri drevet af solceller. Justerbar forsinkelsestid på ned til 0,1 sek. Ubrugt.
Ca. 80 stk. strandtasker, 40 stk. sort og 40 stk. lys grå. Ubrugt.
Peter Bonde (f. København 1958) “Persuasion”. Sign. Peter Bonde 1990. Olie på lærred. 100×81. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Burberry Taske af beige ternet kanvas med brune læderbesætninger, gyldne besalg, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og brunt stof for. H. 29 x B. 43 x D. 24 cm.
100 stk Ølkrus - 50 cl.