Lukker 25/11-2024 20:22:00
Bodhisatva hoved af sortpatineret stenart. Tang stil, 19/20. årh. H. 38 cm.
Dansk design Seks æsker af palisander og røget eg med sølvindlæg. Udført hos Andersen & Søhoel, m.fl. Udført 1960erne. H. 4–5. L. 13–23. (6)
Kører godt - Udstødning utæt, dog ingen teknisk betydning udover støj. Jelau 3504 C - Gas - Kapacitet 3,5 ton, løftehøjde 3,25 m / 3,5 ton capacity, lifting height 3,25 m
BUDT 10500,- DKK
Et par små italienske rokoko spejl i rammer af forgyldt træ. 18. årh.s anden halvdel. H. 59. B. 27. (2)
Stor Hydraulik Cylinder, med stor dob. Virkende stembel, Ø udvendig ca 17 cm, L ca 2,3 m, med træ transportkasse
14 stk Lyngby Glasvaser heraf 11 Mat og 3 Klar, H 20 cm
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898) Optrukne joller på en kyst. Sign. Carl Bille. Olie på papir på lærred. 29×49.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 2K - Bender tags ABC 2K - Bender tagsten
DÆK/FÆLGE. 4 stk. Bridgestone str. 245/70 R 16.
ny motor 2,2KW
Leif Sylvester (f. København 1940) “Langt ude på landet”. Sign. Sylvester 2010; sign. med titel og datering på bagsiden. Akryl på lærred. 100×90. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 38000,- DKK
Volvo BM Valmet 605 Turbo traktor. Årgang ukendt, omkring 1985-87. Timetal 7857 - sælger er usikker på, om timetælleren tæller korrekt. 540/1000 pto med to tapper. Hitchkrog. 3 dobbeltvirkende udtag i bag. Bagtøj, lift og pto er funktionsdygtigt. Motor: Valmet 3.3L 3-cyl diesel med 75hk. Gruppegear og powershift. Lås i fordør er defekt. Traktoren starter og kører fint. Sælges uden registreringsattest.
2 stk Gasblæser / Varmekanon, med gasregulator 220V