Lukker 25/11-2024 20:29:00
Fransk spejl i ramme af sortmalet træ og gesso, udskåret med ornamentik og kvinde i relief. 20. årh.s begyndelse. H. 170. B. 58.
900 stk 3i1 hårelastik/armbånd og nøglering. Kommer i displays á 60
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982) Et par armstole med stel af palisander. Sæde betrukket med sort skind. Model 62. Formgivet 1962. Udført hos J.L. Møller. (2)
BUDT 17500,- DKK
Álö quicke Q3s frontlæsser. Læsseren er monteret med skovl. Har kun været brugt meget lidt. Beslag til traktor medfølger ikke.
Strømaskine Kuhn Primor 3560 Årgang 2000 Dreje og side tud Har været i drift for en måned siden Styring medfølger Mål B250cm H270cm L430cm
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.36 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 3,5 g. B. 10 mm. Str. 52.
Danmark mv. Parti i flyttekasse med bl.a. samling Danmark med bedre værdier heriblandt 2 RBS, en del anden skilling, Tofarvet mærker, begge Posthuse mv. Desuden brugbar samling Norge med nr. 1 mv. De blå fortryksalbum er tomme. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Plogblad/Snöblad Märke: Holms Modell: TKHP-4.0 Fäste: Stora BM Bredd: 4 m Belysning Nya tallrikar monterades i våras. Fjädrande skärstål med inbyggda fjädrar för en mer skyddande effekt. Glapp och slitage kan förekomma.
10 stk. knager - 3 stk. store prinsesse kroner med 2 kroge. H: 14 cm, 4,5 cm. 3 stk. mindre kroner med 1 krog, H: 11 cm, 3,5 cm. Alle kronerne har skruer med. Derudover 4 stk. knager med 2 røde blomster knopper. H: 11 cm. L: 6,5 cm. Ubrugte, +MOMS
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Sensualité du sensible”. Komplet serie. Alle sign. Corneille 88, 3/200. Litografi i farve. Bladstørrelse 29,5×24. Uindrammet. (4) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1700,- DKK