Emanuel A. Petersen (f.

Lukker 25/11-2024 20:33:00

Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Jakobshavn, Grønland. Usigneret. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 23×33.