Lukker 25/11-2024 20:38:00
2 diverse cylindre
Peter Ølsted, efter, 19. årh. Parti fra Dalby Mølle ved Kolding. Sign. A. Berg 1859. Betegnet på bagsiden af blændrammen Copie efter en studie af P. Ølsted. Olie på lærred. 35×50. Uindrammet.
5 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 262 x 120 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
5 stk Selfi lys, perfekt til brug på diverse medier, ubrugte
Geo fennel FL250VA-N, laser niv. App, med udstyr, modtager, lader, treben, målepind, tænder fint og strøm på ved indlevering
Ovalt Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ. 18. årh.s slutning. H. 114. B. 79.
Ole Lynggaard (f. 1936) Tre halskæder prydet med grå ferskvandsperler, perler af ametyst, rosakvarts og bjergkrystal m.m. med Lynggard dupsko. L. 43–96,5 cm. (3)
BUDT 13750,- DKK
BATTERILADER 12 volt, 40 Ampere. Regulérbar ladestrøm samt digitalt display. Ubrugt.
UNBRACO SÆT, StahlKaiser, 32 dele.
Poul Gernes (f. Frederiksberg 1925, d. Ängelholm 1996) “5 grafiske blade”, 1981. Sign. Poul Gernes, 79/350. Serigrafi i farver. I original mappe. Udgivet af Brøndums Forlag. Bladstørrelse 45 × 38. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Motorbør med højtip Model Multitip Årgang 2010