Bernhard (Benny) Bendixen (f.

Lukker 25/11-2024 20:47:00

Bernhard (Benny) Bendixen (f. København 1810, d. Hamborg 1877) Portræt af Elisabeth Vogt f. Holst (1748–1833). Enke efter toldkasserer Henrik Vogt (1744–1803). Usigneret. Olie på lærred. 22×17.