Lukker 25/11-2024 11:00:00
4 stk. flue-stænger + 4 stk. flue-hjul + 4 ruller flueline (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 9”. Sæt på 12 stole med stel af matforkromet stål. Skalformet sæde og ryg betrukket med patineret nigerskind. Formgivet 1960. Udført 1970'erne hos E. Kold Christensen, ti stole stemplet. (12)
3 stk Dobb. Kogeplader samt 2 stk Enkelt kogeplader 230V
12 bts. Château Branaire Ducru, Saint - Julien. 4. Cru Classé 1970 Owc.
BUDT 2300,- DKK
1940. Provisorie. 6/8 øre, type I. Postfrisk 4-blok med kraftigt forskudt overtryk. [ 262a ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Perlehalskæde prydet med talrige ferskvandskulturperler med lås af gyldent metal og cubiske zirkoner. Perldiam. 10–14 mm. L. 45 cm.
Affugter 230v, med kabel, kontrolpanel
Stor knivblok i akacietræ med plads til 8 knive, strygestål mv. Leveres uden knive. Ubrugt. Modelfoto
Signeret og dateret Luri tæppe, Sydlige Persien. Design med palmetter og geometriske ornamenter. Ca. 1930–1940. 300×162.
3 fase trafo på 40kVA fra 2013 selges. Mulig visningsdato etter avtale på forhånd: Visningsdato: 27.11.2024 Klokkeslett: 09.00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Yamaguchi WB07 Motorbør på b? Yamaguchi WB07 Motorbør på bånd
BUDT 16250,- DKK
IKEA SALMA plastikkasser 28x19x14 cm / 5 L, med låg, 20 stk.
Aquamarin- og diamantsmykkesæt af 14 kt. guld bestående af et par øreclips, ring og halskæde hver prydet med oval facetslebet aquamarin omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.00 ct. Farve: H-J. Klarhed: VS-SI. Øreclips L. 16 mm. Ring front 15×18 mm. Str. 55. Halskæde L. 40 cm. (4)