Lukker 25/11-2024 11:00:00
Ca. 275 stk. svampe og klude (oplyst værdi ca. 2775 kr.) (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Gallakjole fra ophørt butik str: 38 vejl pris 1490kr , ubrugt
6 bts. Château Trotanoy, Pomerol 2012 A (hf/in). Owc.
Ege tæppefliser - 3 kasser af 3 forskellige slags. Special mønstre modular af 4,147 m2. REOLMAPPE D29 af 4,608 m2. Uni 5500 af 4,608 m2. Total 3 kasser og ca. 13,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Junghans Ato magnetpendel bordur af messing med glaskuppel, serienr. 523268. Tyskland. 20. årh.s. midte. H. 22. B. 22.
forskellige spoler for ventiler
murbor SDS nye og brugte
400 stk brædder af lærk, douglas, fyr eller gran 30x100x1740mm på palle. Ubrugt har stået udenfor i længere tid.
1855. Brev fra Eckernförde til Bergedorf. Buestempel BERGEDORF 8.2. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
KOMPRESSOR, Boxer BX-1012, 120 liter. 8 bar, 5.800W, 210 l/min, 220V. Ubrugt.
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957) Otte kompositioner. Alle sign; syv nummereret 1/14 og én 2/16. Litografier i farver. I mappe. Udgivet af Brøndums Forlag. Bladstørrelse 50×39. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
I. L. Jensen, skole, 19. årh. Opstilling med snerler og en nældens takvinge. Sign. I. R. 1841. Olie på lærred. 26×34. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 741, 2007 nr. 601.