Lukker 25/11-2024 11:00:00
6 stk. hummer/krabbe tejner er klar med ankre, flydere, koblet til liner klar til brug
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “CH 27”. Et par lænestole af eg. Sæde og ryg udspændt med sjeneflet. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. (2) Litteratur: “Dansk Kunsthåndværk” nr. 11, november 1952. Litteratur: “Bygge og Bo”, hæfte 4. Vinter 1951–1952.
BUDT 45000,- DKK
Porto. 1921–55. Komplet samling Portomærker i 4-blokke i generelt nydeligt mærke- og stempelkvalitet. Desuden side med Gebyrmærker. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6780 Skærbæk. Diverse seletøj til hestvogns kørsel, enkelte bid, tøjler, hovedtøj mm. Brugte og stand ukendt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Massey Ferguson 6615 - 5,7 ton - Dyn Massey Ferguson 6615 - 5,7 ton - Dyna 6
BUDT 185000,- DKK
Alkitronic Efcip-R36P Touque Wrench, momentnøgle, 2000w, 230v, optil nm 3780, ikke afprøvet, i trækasse
RULLE STILLADS, ZEGRA, med stige. Ubrugt.
CSF Volumetrisk matsäker pump Ny /oanvänd MA-serien Livsmedelssäkra pumpar med stor sugkammare. Tillverkad i polerat AISI 304 och/eller 316 rostfritt stål för överföring av produkter med låg/medelviskositet. Läs bifogad pdf för mer information Lasthjälp finns tillgänglig efter överenskommelse
Kathrine Ærtebjerg (f. Sorø 1969) Uden titel. Sign. K.Æ 18, 239/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×47. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Georg Jensen Tre par øreklips af sterlingsølv og sølv. Dessin nr. 128A og 379. Samlet vægt ca. 58 g. L. 5–7,5 cm. (6) To par øreclips er fra Georg Jensen.