Lukker 25/11-2024 11:00:00
3 ruller gavepapir - B: 57 cm. á 150 meter + 3 ruller gavepapir - B: 24 cm. (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
246 bøtter fnugfri desinfektions-servietter á 80 stk. (ubrugt)
19 stk. Monday Sunday hylder (UBRUGT)
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Is there somebody home”, 1988–89. Sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media på krydsfinér. 80×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1875. 8 øre, 38.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 183 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 1600 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
“Musselmalet Helblonde mm” Opsats, vase samt kaffekande af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, vase desuden med guld. 47, 1016 og 1011. Royal Copenhagen. H. 11,5–23 cm. (3)
Ca. 240 ruller div. fiskeline á 100 meter (ubrugt)
Jørn Larsen (f. Næstved 1926, d. København 2004) Flise af porcelæn dekoreret med geometrisk mønster i metallic gråt på sort bund. Sign. på bagsiden Jørn Larsen 1993 samt betegnet. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen. 38×34. Proveniens: Tidl. Formand for Royal Copenhagen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Velholdt Planéringsplanke. Hydrema S45 fæst Engcon GRB1500 - Planeringsplanke
Ass 18mm conex fittings
VAREBIL, MERCEDES-BENZ B 200 d M2S1P2. 1st. Indreg: 20-01-2016. Synet: 19-10-2022. Km-tæller viser: 336206. Uden afgift/med Dansk registrerings attest. Registrerings attest eftersendes.
A Lingbi scholar's rock on a hardwood stand. 20th century. H. 17/21 cm.
Just Andersen Koralsmykkesæt af 14 kt. guld bestående af broche og ring hver prydet med cabochonslebet koral. Samlet vægt ca. 9 g. Broche L. 6,3 cm. Ring front B. 20 mm. Str. 49. (2) Æske medfølger.