Lukker 25/11-2024 11:00:00
14 stk. beskyttelseskanter for trampolin Ø: 366 cm. (ubrugt)
Afhentes: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm (via Google Maps)
Stor ushabti af lyseblå fajance, stående mumieformet mandsfigur med paryk og skæg (restaureret), krydsede arme og holdende redskaberne hakke og plejl, krop med hieroglyffer med tekst fra Dødebogen. Sentid-Ptolemeisk periode, 663–30 f. Kr. H. 14 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet hos Bonhams auktion 4. juli 1995. Lot 22.
Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003) Uden titel. Sign. MA, 77/150. Litografi. Bladstørrelse 82×61. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Komplet gevindskæresæt med 110 dele i praktisk kuffert.
Sashimikniv, 27 cm knivblad, udført i 110 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood samt bøffelhorn. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Ingen beskrivelse
-1 palle med fabriksnyt vinyl gulv 73,92 m2. -Bastion wideplank vinyl gulv -Dette lot er i farven: Eg Hvede -Hver stav måler 8 x 228 x 1840 mm, -Gulvet har et slidlag på Slidlag 0,6 mm -Gulvet er vandfast, og det kan lægges uden brug af dampspærre. -God gangkomfort og trinlydsdæmpning -et ekstremt slidstærkt gulv -Nemt at lægge pga. G5- kliksystemet -4-sidet mikro-fas - Gulvet kræver ikke anden vedligeholdelse end vask -3D overflade med livagtige og mærkbare træmønstre -gulvet har et meget livagtigt udseende. Sælger tilbyder at være behjælpelig med at arrangere transport med ekstern transportør. evt. transport afregnes direkte med sælger. Sælger kan læsse objektet.
Kædesliber, 850 watt. Ubrugt
HÅNDLOKKER med luft tilslutning.
Romerske kejserdømme, Septimius Severus, 193–211, Laodicea ad Mare, Tetradrachm, 208–209, 12,43 g, Prieur 1148 Ex. Professor Niels Hannestad
Grydesæt, 12 dele, også til induktion. Ubrugt
Forskærersæt udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Knivblad 25 cm. Super skarp. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto