Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928) Marklandskab med to heste og et føl. Sign. Simon Simonsen 1904. Olie på lærred. 33×46.
Kompakt kæbeknuser fra Terex. Terex Bison 120 - 680x400 mm. Årgang 2018. Drivmiddel diesel Vægt 11.800 kg. Lavt timetal 896 timer Restaureret for 600.000 kr. Med kvittering. Alle sliddele er i knusedelen er 100% nye. Perfekt til små og mellemstore opgaver. Kan styres 100% med fjernbetjening. Kan køre permanent baglæns, for eksempel knusning af asfalt. Knuse del og rystebor er udskiftet. Udstyret med gummi pads.
36 stk Harry Potter puslespil m/48 brikker
10 stk. knager - 3 stk. store prinsesse kroner med 2 kroge. H: 14 cm, 4,5 cm. 3 stk. mindre kroner med 1 krog, H: 11 cm, 3,5 cm. Alle kronerne har skruer med. Derudover 4 stk. knager med 2 røde blomster knopper. H: 11 cm. L: 6,5 cm. Ubrugte, +MOMS
25W LED belysning med solcellepanel og indbygget batteri
Længde 190 cm
Simon Gate (f. 1883, d. 1945) Pokal af gråtonet glas. Graveret med motiver i form af neoklassisistiske figurer og ornamentik. Sign. Orrefors, Gate 151, 27.E.G. Formgivet 1928. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 24,4.
Mellemrør i forskellige størrelser til gravekasser
Kraftig Værktøjsvogn til værkstedet, med indhold af masser af godt håndværktøj ca 245 dele, 6 skuffer, side opbevaring, Sort, ny og ubrugt
To kinesiske “Scholars objects” bestående af en seglæske af huanghuali og en rektangulær æske af hongmu. 19. århundrede. L. 11 og 13 cm. H. 5,5 og 8 cm. (2) Provenance: The property of a gentleman.
50 vibrationsdæmper D=40mm, 8mm gev.