Bundventil 6 stk waste fixed open, Qtoo, krom. Ubrugt
Afhentes: værktøj, lamper m.m. (via Google Maps)
Rolex Model Oyster Perpetual GMT-Master II af stål, ref. 116710. Chronometer certificeret automatisk værk med dato og sekundær tidvisning (GMT). keramisk lynette. Original Rolex Oyster lænke omkreds ca. 22 cm. Ø ca. 40 mm. 2008/2009 Serienr. V325234 Serviceret i 2019 v/Knud Pedersen. Etui medfølger
BUDT 43000,- DKK
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 6 stk. Fra 1997 og 1999. De måler fra 10 x 15 cm til 21 x 14 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Bemærk det lave timetal. Den har fået service hvert år af deres eget værkste CASE IH CVX1190 - 11,5 ton - Kun 2810 timer / only 2810 hours
BUDT 200000,- DKK
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede) “Pragh”. Lænestol med ben og armlæn af bøg. Sæde samt dybthæftet ryg betrukket med sortstribet møbelstof. Udført hos Schubell & Madsen. Litteratur: Tidsskriftet “Møbler” nr. 11, 1954, side 20. Variant af ovennævnte med anderledes armlæn.
BUDT 23000,- DKK
Bambushylde med åben skuffe mål 25x18x88 cm, ubrugt i kasse
Socomec DMS 50 hydraulik hammer. Årgang 2012 Beco fæste. 1 mejsel
Kranen er 7,9 Volvo T650 H3 - "Moelven"
6 bts. Château Grand Puy Lacoste, Pauillac. 5. Cru Classé 2005 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Se billeder